تبلیغات
آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست - مطالب تیر 1391
 
آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست
آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست
درباره وبلاگ


آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست

مدیر وبلاگ : یعقوب
نویسندگان

ویژگی های یک استحمام خوب چیست؟

این که یک استحمام خوب باید چه شرایطی داشته باشد موضوعی است که دکتر کامران بلیغی، متخصص پوست و مو به آن پرداخته است.
این که یک استحمام خوب باید چه شرایطی داشته باشد موضوعی است که دکتر کامران بلیغی، متخصص پوست و مو به آن پرداخته است.
یکی از راه های نظافت، پیشگیری از بیماریهای پوستی و رعایت بهداشت فردی را میتوان استحمام ذکر کرد که افراد با حمام، دوش آب گرم گرفتن و استفاده از مواد شوینده آن را رعایت می کنند.
حال این که یک استحمام خوب باید چه شرایطی داشته باشد موضوعی است که دکتر کامران بلیغی، متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به آن پرداخته است. به گفته وی استحمام دارای دو بخش شرایط فیزیکال استحمام و استفاده از شوینده های مناسب است.
«حرارت آب استحمام» به طور متوسط باید بین ۳۴ تا ۳۷ درجه باشد. این عضو هیات علمی دانشگاه با اعلام این مطلب در ادامه اظهار می کند: از آنجا که درجه حرارت بالای آب دارای خاصیت پاک کنندگی زیادی است و حتی قادر به از بین بردن مقادیر زیادی از چربی های طبیعی پوست است، بنابراین به پوست بدن صدمه زیادی وارد می کند. همچنین باید توجه داشت استفاده از پاک کننده هایی که باعث می شوند یک لایه از پوست برداشته شوند برای تمام پوستها مضر شناخته شده اند.
این پزشک متخصص عنوان می کند: بهتر است افراد برای از بین بردن چربی های بیش از حد پوست خود از نسوج و شبکه های توری شکل که خود باعث حجم زیاد کف می شوند، استفاده کنند و از کیسه های زبر و خشن که به صورت مکانیکی در هر جلسه از استحمام باعث برداشته شدن لایه های پوست می شود، به طور جدی خودداری شود.

کیسه کشی، ممنوع!
برای این که ترکیبات اضافی از روی پوست برداشته شوند، احتیاج به استحمام است. دکتر بلیغی با بیان این موضوع، آلودگیهای روی پوست را مشتمل بر عوامل گرد و غبار ناشی از هوا، تعریق بدن، ترشحات چرب غدد چربی پوست، لوازم آرایشی و بهداشتی و سلولهای مرده ای که در سطح پوست تجمع می کنند، می داند که به شکل کثیفی یا چرک روی پوست ظاهر می شوند بنابراین برای از بین بردن این آلودگی ها، نیاز به استحمامی است که هیچ صدمه ای به پوست وارد نشود که این کار را میتوان با شستشوی ملایم پوست، حتی بدون استفاده از کیسه، لیف و… با استفاده از شوینده های مناسب انجام داد؛ چرا که با شستشوی بیش از حد لایه های طبیعی چربی پوست نیز از بین خواهند رفت.
وی می افزاید: افرادی که دارای پوست خشک هستند، هیچگاه نباید از روشهای ساینده (کیسه و لیف) استفاده کنند، چراکه این امر باعث تحریک بیش از حد پوست بدن می شود و به دلیل نازکی پوست آنها، صدمات زیانباری به پوست آنها وارد خواهد آمد و تنها افرادی، حق استفاده از لیف (نرم) را دارند که دارای پوستهای چرب و ضخیم هستند. این متخصص پوست با اشاره به این که افراد دارای اگزمای سرشتی (عطسه، آبریزش در فصل بهار، اگزمای پوست) نیز نباید از کیسه، لیف و شوینده های قوی استفاده کنند، تحریک شدید پوست آنها را بخصوص در فصل زمستان، از دلایل مهم این منع ذکر می کند.

نوبت استحمام بعدی
این مساله که نوبت استحمام بعدی کی وچه وقت باید باشد طبق گفته دکتر بلیغی، بستگی به نوع پوست دارد، به گفته وی، آنهایی که دارای پوستهای چرب هستند میتوانند هر روز استحمام کنند که در این حین استفاده از شوینده های ملایم در اولویت است.
وی میگوید: افراد با پوستهای خشک نیز می توانند استحمام روزانه داشته باشند، ولی آنها باید علاوه بر مصرف شوینده های ملایم، بلافاصله پس از حمام، نسبت به خشک کردن پوست بدن خود به شکل قرار دادن حوله روی پوست و برداشتن آن اقدام کنند و از خشک کردن پوست با حرکات رفت و برگشت حوله پرهیز کنند و پس از این اقدام مصرف نرم کننده مناسب را از یاد نبرند.

صابون مناسب
صابون از نمکهای سدیم اسیدهای چرب تشکیل شده است که این ذرات ریز دارای دوقطب هستند که یک طرف آن غیرقطبی و انتهای دیگر قطبی و دارای بار الکتریکی است و به دلیل این خاصیت، سر غیرقطبی صابون در مواجهه با چربیها به آنها چسبیده و قسمت قطبی آن در آب حل میشود و باعث تمیز شدن چربیها می شود.
به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه، از آنجایی که ph پوست بدن بین ۴ تا ۶ است در مقایسه با صابونهای معمولی که دارای ۱۰-۹ ph هستند، حساس بوده و صدمه میبیند. به همین دلیل کسانی که دارای پوستهای چرب هستند، توان تحمل این صابونها را خواهند داشت. ولی افرادی که دارای پوست خشک هستند قادر به تحمل مصرف این صابونها نخواهند بود و باید از صابونهای ملایم و گلیسیرینه استفاده کنند.
دکتر بلیغی در پایان اظهار میکند: بهتر است افراد در استحمام، جانب تعادل را رعایت کنند و زمان و مدت آن را بالا نبرند، چرا که در این هنگام لایه شاخی سطح پوست (کراتینی) به علت آب دوست بودنش، در این فضا آب زیادی را به خود جذب می کند و باعث جمع شدن و سفید شدن پوست کف دست و پاها میشود.

نوع مطلب : ویژگی های یک استحمام خوب، 
برچسب ها : ویژگی های یک استحمام خوب چیست؟،
لینک های مرتبط :

چطور ابروی تاتو شده مثل ابرویی طبیعی دیده شود!؟

در اکثر مواقع در صورتی که قبلا ابرویی مناسب داشته و تنها به دلایلی مثل پر رنگ تر شدن ابرو یا مدل دادن آن دوست داشته ایم آن را تاتو کنیم ، پس از مدتی احساس مصنوعی بودن چهره سبب پشیمانی ما خواهد شد... در اکثر مواقع در صورتی که قبلا ابرویی مناسب داشته و تنها به دلایلی مثل پررنگ تر شدن ابرو یا تغیییرمدل ابرویتان ، دوست داشتید آن را تاتو کنید اما پس از مدتی احساس مصنوعی بودن چهره و یا خسته شدن از یکنواختی مدل باعث شده دست به پاک کردن قسمتهایی از ابرو و دوباره تاتو کردن بزنید که این علاوه بر صرف وقت و هزینه ممکن است همچنان رضایتتان را جلب نکرده باشد .
با این وجود به جز راههای درمان پزشکی مثل لیزرکردن و امثال آن که آن هم ممکن است نتیجه ی مطلوب را نداشته باشد ، تنها راهی که باقی می ماند آرایش و میک آپ کردن ابروی تاتو شده توسط خود ابروست به طوری که شما می توانید بر طبق آنچه که در زیر گفته خواهد شد عمل کرده و ابرویی طبیعی اما پررنگ و مرتب و زیبا داشته باشید:
قدم اول:
هنگام تاتو فقط جاهای خالی را پر کنید نه بیشتر!چیزی که مهم است و در طبیعی تر به نظر رسیدن ابروی تاتو شده کمک می کند در هنگام تاتو و موقع انجام آنست و آن اینکه از آرایشگرتان که می خواهد این کار را برایتان انجام دهد بخواهید حتی الامکان و تا جایی که می شود تاتو را بر روی فرم خود ابرو و در بین موهای ابرو، جایی که خالی است انجام دهد و خیلی خارج از محدوده ی ابرو، پایین و بالای آن را بی جهت پر نکند تا شما همیشه بتوانید به دلخواه، ابرویتان را نازک یا پهن تر کنید و تنها به آن فرم داده و ابرویی پر رنگ تر از قبل داشته باشید.
قدم دوم:
موهای ابرو را مماس و نزدیک به تاتو کوتاه نکنید و یا روی آن را تیغ نزنید!
موهای ابرویتان را به سمت بالا شانه کرده و نوک تاج آن را خیلی کم قیچی کرده، صاف کنید .بقیه ی قسمتهای ابرو را به سمت پایین شانه زده و کمی از نوک آنها را نیز بزنید .
می تواند با یک تاتوی درست و رنگی مناسب به شکل ابرویی پر رنگ، با فرمی زیبا و طبیعی در آید
قدم سوم:
رنگ تاتو همرنگ یا نزدیک به رنگ ابرو انتخاب شود!
بهترین رنگی که برای اکثر ابروها ازابروی مشکی تا قهوه ای پیشنهاد می شود رنگ تاتوی قهوه ای سوخته بدون قرمزی است که بر روی هر رنگ ابرویی، خود را نزدیک به آن نشان خواهد داد و نیز با هر رنگی که بر روی ابروها بعد از تاتو گذاشته می شود هماهنگ خواهد بود.
مثلا اگر ابرویی قبل از تاتو به این فرم و رنگ بوده است:

نوع مطلب : ابروی تاتو شده، 
برچسب ها : چطور ابروی تاتو شده مثل ابرویی طبیعی دیده شود!؟،
لینک های مرتبط :

چطور با استفاده از مواد گیاهی ph پوست را ثابت نگه داریم؟
اگر روزانه عادت کنید که هر بار بعد از شستن صورت، محلول فوق را با پنبه به صورت بمالید، با این روش شما حالت طبیعی و اسیدی پوست صورت خود را باز یافته و بدون شک پوستی شفاف و تصفیه از لکه ها و نا صافی ها خواهید داشت...
طبق تحقیقات جدید، پوست و مو دارای یک اسید سطحی هستند که سبب حفاظت آنها در مقابل بیماری ها و به خصوص باکتری ها ی مضر می گردد.برای هر چه زیباتر کردن پوست و و باید به عنوان یک اصل پذیرفت که این اسید بعد از شستن، بتواند روی پوست حالت موازنه را برقرار کند و برای دستیابی به این منظور با تشخیص محلولهای اسیدی که درمنزل قابل دسترسی است، همیشه ph پوست را بین 2 و 4
تا 5 و 6
ثابت نگه داشت.
محلول اسیدی برای ثابت نگه داشتن ph پوست وطراوت بخشیدن آن:
سرکه سیب یا سرکه سفید تقطیر شده :
یک قسمت
آب مقطر یا آب جوشیده ی سرد شده :
8 قسمت
1- اگرروزانه عادت کنید که هر بار بعد از شستن صورت محلول فوق را با پنبه به صورت بمالید، با این روش شما حالت طبیعی و اسیدی پوست صورت خود را باز یافته و بدون شک پوست شما شفاف و تصفیه از لکه ها و نا صافی ها
می شود.
2- راه دیگر برای حفظ ph پوست صورت
(اسیدی) استفاده از ماست ترش و سایر ترشی های گیاهی مثل آبلیمو و...
می باشد مشروط بر اینکه رقیق بوده
که بهتر است برای این کار از آبلیموی تازه یا آب نارنج
که تا سه برابر رقیق شده است
استفاده نمود.
3- شستن وپاک کردن صورت با شیر مانده و ترش شده
بسیار موثر است.
تذکر 1:
لیمو شیرین، انگور،کاهو، لیموعمانی و سیب نیز خاصیت اسیدی دارند و می توانند به پوست اسید لازم را برسانند.
تذکر2:
در استفاده از لیمو عمانی باید پوست خیلی چربی
داشته باشید ولی در موارد دیگر می توان از آب میوه استفاده کرد.
تذکر3:
اگر پوست شما حساس بوده و با مایعات ترش تحریک می شود می توانید آنها را با کمی عسل مخلوط کنید و به عنوان ماسک زیبایی
از آن استفاده نمایید و پس از یک ربع ساعت، پوست را با آب گرم بشویید.

نوع مطلب : با استفاده از مواد گیاهی ph پوست را ثابت نگه داریم، 
برچسب ها : چطور با استفاده از مواد گیاهی ph پوست را ثابت نگه داریم؟،
لینک های مرتبط :

راهنمای پاك كردن ریمل
ریمل هایی كه پایه اصلی آنها روغن است به دلیل آنكه به سختی پاك می شوند، موجب افزایش ریزش مژه ها و چسبندگی آنها می شوند. برای پاك كردن انواع ریمل ها...
ریمل هایی كه پایه اصلی آنها روغن است به دلیل آنكه به سختی پاك می شوند، موجب افزایش ریزش مژه ها و چسبندگی آنها می شوند. برای پاك كردن انواع ریمل های پودری و مایع می توانید از آب استفاده كنید اما برای پاك كردن ریمل های روغنی كه اصطلاحا <واترپروف> نامیده می شوند باید از محلول آب و صابون استفاده كرد. ریمل های ضدآب<واترپروف> بیشتر به سلامت مژه ها آسیب می رسانند و باعث ریزش آنها می شوند، به علاوه سختی پاك كردن از این گونه ریمل ها از دیگر مشكلات آنها است كه به مژه ها آسیب می رساند.
گروهی از متخصصان پوست اعتقاد دارند برای پاك كردن این ریمل ها اصلا نباید از آب استفاده كرد زیرا ریزش مژه ها را افزایش می دهد و به دلیل آنكه مژه ها رشد كافی ندارند، در صورت ریزش دیرتر ترمیم می شوند. حتما خود را عادت دهید بعد از استفاده از ریمل ها آنها را پاك كنید و حتی الامكان سعی كنید با ریمل نخوابید، زیرا تمام فولیكول های مژه كه روی پلك قرار دارند، مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست وشو بیشتر می شود.

نوع مطلب : راهنمای پاك كردن ریمل، 
برچسب ها : راهنمای پاك كردن ریمل،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه